Tannerijen van, Familie
Uit FamilieWiki
De naam Tannerijen komt in veel spellingsvarianten voor; Tanerie, Tanerien, Tanary, Tennerye en Tallereye.
vader
Jan van Tanerien de jonge, geb. plm. 1524, een tijdlang meier van de Voogdij van Hingene , nazaat van de beroemde rechtsgeleerde Willem van der Tanneryen , in 1456 deken van Antwerpen . Jan van Tannerie de oude ovl. te Bornem , gehuwd met Claire van Lyere, had twee kinderen ; 1. Jean de la Tannerie de Jonge , getrouwd met ??? , wiens dochter Catlijne Van Tallerye moet zijn geweest v 2. Théodorica (Dierixken) de la Tannerie, gehuwd met Antoine van Roye / Anthonis van Roye
Bronnen en verantwoording
- Privé-archief van Joseph Anton Marie (Jos) de Haan (1924), zoon van Caspar Joseph Marie (Cas VI) de Haan (1889)
- Mr. A.L.G.M. van Agt, 1976, 400 jaar Hanen. Dit boek van A. van Agt, destijds gemeente-archivaris van Eindhoven, beschrijft de geschiedenis van de familie vanaf haar oorsprong in Borne. De genealogie van de 10 generaties de Haan wordt uitvoerig beschreven.
- Ed Marcelissen, 1980, Van de verwerije en de glaasenmakerije. Dit boek kwam uit ter ere van het 225-jarig bestaan van het schildersbedrijf Caspar de Haan in Eindhoven.